Prof.Dr.Bülent TOPUZ

ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM FORMU

ARAMA


Gelişmiş Arama

YENİ EKLENENLER

İSTATİSTİKLER

13 kategori altında, toplam 400 konu bulunmaktadır. Bu konular toplam 3972684 defa okunmuş, 1144 rahatsızlık şikayeti veya yorum yazılmıştır.

Sevgili başkanın Osman Zolan'a açık teşekkür (15.Ekim.2012)

Bülent TOPUZ

15.Ekim.2012, 08:00

Bülent TOPUZ

SEVGİLİ BAŞKANIM OSMAN ZOLAN’A AÇIK TEŞEKKÜR
Geçtiğimiz Pazartesi günü PEV Amiroğlu Fen Lisesi binasının açılışı yapıldı. Sayın valimiz Abdülkadir Demir, Belediye Başkanımız Osman Zolan, Milletvekillerimiz Nihat Zeybekçi ve Nurcan Dalbudak, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Kamu Kurumlarından Bazı Müdürler, PAÜ den bazı Yüksek Okul Müdürleri, Pamukkale Eğitim Vakfı’nın üyeleri, öğrenciler ve velilerden oluşan bir katılım ile tören yapıldı. PAÜ Rektörü Prof Dr Hüseyin Bağcı aynı zamanda Vakıf Başkanı sıfatı ile ev sahibi idi. İlk konuşmayı vakfa önemli bir bağışta bulunarak, lisenin önüne Amiroğlu yazılmasını sağlayan Salih Amiroğlu yaptı. Oldukça heyecanlı idi, oracıkta bir okul daha istense hemen kabul edecek coşku içinde idi. Ardından Vakıf Başkanı Prof Dr Hüseyin Bağcı konuştu. Konuşmasında ben dahil daha önceki yöneticilere isim isim teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Doğrusu bu tavır beni memnun etti, bu kadirşinaslığa teşekkür ederim. Ardından Vekilimiz Nurcan Dalbudak konuştu. Bu seçimi Nihat zeybekçi’nin bir jesti olarak algıladım. Son olarak da Sayın Valimiz Abdulkadir Demir konuştu.
PEV Fen Lisesi iki yıl önce açıldı. Açılış safhası kendi içinde sancılı bir süreçti. Daha önce var olan lise kapatılalı henüz beş yıl olmamıştı. Kapatılma gerekçesi mali açıdan fizibıl olmaması, kayda değer bir başarısının olmaması ve ayrı bir binası olmadığından hem ilköğretimin olanaklarını daraltması, hem de pedagojik açıdan sorunlu olması idi. Bu nedenle yeniden lise fikrine karşı çıkan bazı vakıf üyelerinin haklı gerekçeleri vardı. Ancak en başarılı mezunlarını il içi ve il dışı farklı liselere dağıtan PEV Kolej, lisesiz olmakla bir anlamda kimliksiz idi. Büyük bir risk alarak önce Fen Lisesini hayata geçirdik ve öğrenci kabul etmeye başladık. Lise kısa sürede kontenjan üstünde talep ile karşılaştı. En önemli sorun olan ayrı binanın yapılması için ise, ya ayrı bir arsa bulunacaktı, ya da mevcut bahçeye ek bina yapılacaktı.
PEV Kolej lise binası için yer seçimi konusunu Denizli Belediye Başkanımız Osman Zolan ile birlikte yürüttük. Denizli içinde değişik semtlerde ve yeni yapılaşma alanlarındaki arsalar masaya yatırıldı. Ancak bunlara vakfın mali olarak gücü yetmedi. Geriye bir tek alternatif kalıyordu. Mevcut binaya ek yapmak. Her ne kadar bahçe PEV’in tapulu malı olsa bile, yapılaşma yoğunluğu bakımından sınırı aşan bir durum söz konusu idi. Bunun için belediyenin izin vermesi hayati değerdeydi ki; bu izin olmasa idi bugün ne bina, ne tören, ne de konuşmaya değer bir konu olurdu.
Mimariden başlayarak, elektrik, statik, makine projeleri için ne mühendislere, ne odalara, ne de belediye’ye para ödemedik. Belki de ucuz iş olduğundan olsa gerek, işlerimizin her safhasına hesap hatalarına dayalı sorunlar çıktı. Proje tam üç defa meclise girdi. Zaten yoğunluk artışı ile yeterince inisiyatif alan Başkanım, bir de her seferinde çıkan eksiklikler nedeni ile konunun tekrar tekrar gündeme gelmesinden hiç gocunmadı. Biz her seferinde mahcup bir şekilde yanına vardığımızda o bize “Mesele eğitim ise hallederiz hocam sen merak etme” dedi durdu. Önümüze düştü, işimizi kolay etti. Bu konuda çok mesaisini aldık, kendisi ve Denizli halkı hakkını helal etsin.
Yine alt ve üst yapı çalışmaları sırasında Belediye Başkanımızın yasalar çerçevesinde okul lehine kullandığı inisiyatifler ayrı bir teşekkürü gerektirir. Sırf bu nedenle veliler ve öğrenciler önünde müteşekkirliğimizi ifade etmek için, okulumuzun geçen yılki eğitim öğretim açılış törenine davet etmiştik. Bir kamu okulunda eğitim öğretim dönemi resmi açılış törenine katılacağından gelememişti. Biz de inşallah bir başka törende demiştik, nasip olmadı…
Sözün özü sevgili başkanım PEV’de okuyan 700 öğrenci, okuyacak olan binlerce öğrenci, bir o kadar veli, çalışan ve çalışacak olan yüzlere öğretmen adına; bu eğitim kurumlarından yetişenlerin, yarınların büyükleri olarak Denizli’ye yapacakları katkı adına; Denizli Halkı adına kocaman bir teşekkürü hak ediyor. Bu bir borçtur. Umarım bu yazı ile bir nebze olsun ödenmiş olsun.
Bir şeyler istemek için kapısını çaldığınız makam sahibinin, yumuşak ve güler yüzünün ne anlama geldiği anlatılamaz, ancak yaşayan bilir.

Bu haber 5629 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
YOLLAR VE ÖNCELİKLER (11 Eylül 2017)22.Nisan.2019

ANKET

Sizce bu sitenin insanlara faydası var mı?


Tüm Anketler

ÖNEMLİ LİNKLER

GALERİ

KBB

www.bulenttopuz.com 2007 ..:: KBB Hastalıkları Bilgilendirme Portalı ::..
RSS Kaynağı | Editörlük Başvurusu